Click to listen highlighted text!

Халқ депутатлари Хоразм вилояти Кенгашига Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал демократик партиясидан сайланган депутатлар гуруҳи 

Р Ў Й Х А Т И 

1.
Қурбонов Жуманазар Омонович

10-Ўғизработ сайлов округидан сайланган депутат. Вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи ўринбосари
2.
Жуманиёзова Муборак Тохировна

5-Маърифатчи  сайлов округидан сайланган депутат. Урганч шаҳар 6-сон умумий ўрта таълим мактаби директори
3.
Садуллаева Фарохат  Аминовна

6-Жалолиддин Мангуберди  сайлов округидан сайланган депутат. «Урганч миллий тикувчилик» оилавий корхонаси раҳбари
4.
Рахимова Гўзал  Бектурдиевна

13-Боғот сайлов округидан сайланган депутат.   Боғот тумани 7-сон мактаб директори
5.
Сапаров  Бобожон   Хайитбоевич

14-Найман сайлов округидан сайланган депутат. “Хоразмагрокимё" ҳудудий акционерлик жамияти Боғот тумани филиали  мудири ўринбосари
6.
Бабажанов Эгамберган Исмаилович  

16-Амударё сайлов округидан сайланган депутат.  
 “Ҳамкорбанк” Урганч халқаро бизнес маркази директори
7.
Ўразметов Комил  Юлдашевич  

18-Намуна сайлов округидан сайланган депутат.  
 «Нуроний» жамғармаси Гурлан тумани бўлими раиси
8.
Машарипов Озод  Исмаилович  

19-Гулистон сайлов округидан сайланган депутат.   Гурлан тумани Намуна СИУда гидротехник
9.
Эрманов Фарход  Уразбоевич  

22-Ўртаёп сайлов округидан сайланган депутат.  
 Хоразм вилояти ҳокими
10.
Шарипов Умарбек Қуронбаевич  

30-Шодлик сайлов округидан сайланган депутат.   Урганч тумани "Тилло домор" хусусий корхонаси раҳбари
11.
Ниёзметов Алишер Раманбаевич

33-Олға сайлов округидан сайланган депутат.
   “Хоразм Барака Авто” МЧЖ директори
12.
Маткаримов Улуғбек Юлдашевич  

36-Обод сайлов округидан сайланган депутат.   
“UzAutoMotors” акциядорлик жамияти Хоразм филиали бошқарув директори
13.
Рахимов Музаффар Бахрамович

42-Журён сайлов округидан сайланган депутат.  Хива тумани “Khiva Silk Fabriс” масъулияти чекланган жамияти раҳбари
14.
Машарипова Насиба  Атабоевна  

47-Томадургадик сайлов округидан сайланган депутат. Хонқа тумани "Азизбек Отабек стомасервис" хусусий корхонаси рахбари
15.
Сафарбаев Шавкат Хасанбаевич

48-Дўстлик сайлов округидан сайланган депутат.  
 Урганч шаҳридаги “Мунис нон” МЧЖ раҳбари
16.
Тажиев Бахадир  Садуллаевич  

49-Кат қалъа сайлов округидан сайланган депутат.   Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлис Сенати Аграр, сув хўжалиги ва экология масалалари қўмитаси раисининг ўринбосари  
17.
Абдуллаев  Илёс   Султанович

50-Шовот сайлов округидан сайланган депутат.   Урганч давлат университети туризм ва иқтисодиёт факультети декани
18.
Машарипов Жуманазар Куранбаевич

51-Хитой  сайлов округидан сайланган депутат.  Шовот тумани “TEXTILE FINANCE KHOREZM” масъулияти  чекланган жамияти худуд раҳбари
19.
Раззаков Отабек  

56-Каттабоғ сайлов округидан сайланган депутат.  Ўз. ЛиДеП  Янгиариқ туман Кенгаши раисининг биринчи ўринбосари
20.
Ибадуллаева Гавҳаp  Иноятовна  

58-Янгибозор сайлов округидан сайланган депутат.   Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси Хоразм вилояти бўлими раҳбари
21.
Мадримов Мадрахимбой Юсупович

1-Ал Хоразмий сайлов округидан сайланган депутат. Ўзбекистон Республикаси ахборот технологиялари ва телекоммуникацияларини ривожлантириш вазирлигининг вилоят бошқармаси бошлиғи

  Халқ депутатлари Хоразм вилояти Кенгашига Ўзбекистон Халқ демократик партиясидан  сайланган депутатлар гуруҳи

Р Ў Й Х А Т И 

1.
Юсупов Рахимберган Қодирович

21-Ғозовот сайлов округидан сайланган депутат.   Ўзбекистон Халқ демократик партияси Хоразм вилояти Кенгаши раиси
2.
Курбанов Фарход  Рахимович

3-Мунис Хоразмий сайлов округидан сайланган депутат. Вилоят стоматология поликлиникасининг бош шифокори
3.
Дурдиева Гавҳар  Салаевна  

9-Гандимиён сайлов округидан сайланган депутат.  ЎзР ФА минтақавий бўлими - Хоразм Маъмун академияси илмий ишлар бўйича раис муовини
4.
Раззоқова Нилуфар  Шакировна

11-Деҳқонбозор сайлов округидан сайланган депутат.   Боғот туман 2- сон мактабгача таълим муассасаси мудираси
5.
Ниязметова Дилбар Ибрагимовна

15-Гурлан сайлов округидан сайланган депутат.   Гурлан тумани 6-мактаб директори
6.
Ваисов Мураджан  Сапарбаевич

17-Вазир  сайлов округидан сайланган депутат. Савдо-саноат палатаси вилоят бошқармаси бошлиғи
7.
Раджабов Алтибой  Бегжанович  

20-Қўшкўпир сайлов округидан сайланган депутат.   Халқ  депутатлари Хоразм вилояти Кенгаши котибияти бошлиғи
8.
Кетибаева Зияда  Жулдасбаевна

28-Юқоридўрман сайлов округидан сайланган депутат.   Урганч тумани 46-сон умумий ўрта таълим мактаби директори
9.
Абдикаримова Сайёра Сапаевна

31-Боғдор сайлов округидан сайланган депутат.   “Юксалиш” умуммиллий ҳаракати Хоразм вилояти бўлими раҳбари
10.
Рўзметов Зокир  Қувондиқович 

32-Карвак сайлов округидан сайланган депутат.   Ўзбекистон Ёшлар иттифоқи   Ҳазорасп туман Кенгаши раиси
11.
Исмоилов Ғуломбек  Ғофурович  

35-Пахтакор сайлов округидан сайланган депутат.   Ҳазорасп тумани “Ғофур-Рухия” фермер хўжалиги бошлиғи
12.
Каримов Равшанбек Аллаярович  

38-Хива сайлов округидан сайланган депутат.  Ўзбекистон қишлоқ хўжалиги илмий ишлаб чиқариш маркази агротехнологиялари илмий тадқиқот институти Хоразм илмий-тажриба станцияси директори
13.
Курбанов Равшанбек Давлетович

39-Ўзбекистон сайлов округидан сайланган депутат.   Республика ихтисослаштирилган кардиология маркази акциядорлик жамияти директорининг маслаҳатчиси
14.
Худайназарова Разия Жуманиязовна

41-Нажмиддин Кубро сайлов округидан сайланган депутат.   Хива Соёт қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи директори  
15
Абдуллаева Нигора  Камиловна  

43-Хонқа сайлов округидан сайланган депутат.   Хонқа маиший хизмат ва ахборот технологиялари касб-хунар коллежи директорининг маънавий ва маърифий ишлари бўйича ўринбосари
16

Мадрахимова Зухражон Худойбергановна  

54-Янгиариқ сайлов округидан сайланган депутат.   Янгиариқ тумани 15-сон мактаб директори
17Шержанов Раимбой  
59-Қаландардўрман сайлов округидан сайланган депутат.   Агросаноат мажмуи ходимлари касаба уюшмаси Янгибозор тумани Кенгаши раиси
18
Абдиримов Санъат Атаназарович 

60-Бўзқалъа сайлов округидан сайланган депутат.   Янгибозор тумани “Бўзқалъа-Янгибозор” машина трактор парки бошлиғи


 Халқ депутатлари Хоразм вилояти Кенгашига Ўзбекистон Миллий тикланиш демократик партиясидан сайланган  депутатлар  гуруҳи  

Р Ў Й Х А Т И 

1.
Рузметов Ражапбай   Рахимович

25-Бекобод сайлов округидан сайланган депутат. Ўзбекистон “Миллий тикланиш” демократик партияси Хоразм вилоят Кенгаши раиси
2.
Машарипов Мансурбек Маҳмудович
-
8-Феруз сайлов округидан сайланган депутат.  Ўзбекистон ёшлар агентлигининг бошқарма бошлиғи
3.
Худайберганова Сайёра  Бекбаевна
-
23-Хадра сайлов округидан сайланган депутат.   Қушкўпир тумани 2-сон мактаб директори
4.
Курбанбаева Гулсара Ахмедовна  
-
26-Ғойбу  сайлов округидан сайланган депутат.  Хоразм вилояти маҳаллава оилани қўллаб-қувватлаш бошқармаси бошлиғининг1-ўринбосари
5.
Ҳажиев Иноят  Садуллаевич  
-
27-Юқорибоғ сайлов округидан сайланган депутат.  Вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи
6.
Кенжаев Одилбек  Хасанович
-
29-Чаккашоликор сайлов округидан сайланган депутат.   Урганч тумани "Ганжа Хасанбой" хусусий фирмаси раҳбари
7.
Жуманиёзова Минура Исмоиловна
-
34-Навоий сайлов округидан сайланган депутат.   Ҳазорасп туманидаги 21-сон мактаби директори
8.
Рахимов Ўктам  Давлатович
-
40-Чинобод сайлов округидан сайланган депутат.   «Хоразм гиламлари» масъулияти чекланган жамият бошқарув раиси
9.
Абдуллаев Бахром  Исмоилович  
-
45-Қирқёп сайлов округидан сайланган депутат.   Урганч давлат университети ректори
10.
Олламов Бахтиёр   Юлдашович  
-
52-Чиғатой  сайлов округидан сайланган депутат.  Шовот тумани 8-сон умумий ўрта таълим мактаби директори
11.
Рўзимов Ўктамбой Юсуббойевич  
-
53-Моноқ сайлов округидан сайланган депутат.   Шовот тумани 289-сон хўжаликлараро кўчма механизациялашган колонна масъулияти чекланган жамияти раиси
12.
Давлетов   Нураддин  Садуллаевич  
-
57-Остона сайлов округидан сайланган депутат.   Янгиариқ тумани 31-сон мактаб директори
















  Халқ депутатлари Хоразм вилояти Кенгашига  Ўзбекистон «Адолат» социал-демократик партиясидан  сайланган депутатлар  гуруҳи

Р Ў Й Х А Т И 

1.
Қурязов Улуғбек Махмуджонович  
-
46-Қорақош сайлов округидан сайланган депутат.   Ўзбекистан “Адолат” СДП Хоразм вилояти кенгаши раиси ўринбосари
2.
Жуманиязов Қудрат  Атабаевич
-
2-Ал-Беруний  сайлов округидан сайланган депутат. Хоразм вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси Оналик ва болаликни муҳофаза қилиш бўйича бошлиқ ўринбосари
3.
Атамуротов  Равшан
-
7-Тозабоғ сайлов округидан сайланган депутат.  Хива шаҳар  11-умумий ўрта таълим мактаби директори
4.
Матяқубов Бахтиёр Ибрахимович
-
12-Бешариқ сайлов округидан сайланган депутат.   Боғот тумани  "Baxt harakat mevasi" масъулияти чекланган жамияти раҳбари
5.
Бобожонов Баходир  Шерович  
-
37-Туямуйин сайлов округидан сайланган депутат.   Ҳазорасп тумани “Тупроққалъа маскани” маҳалла фуқаролар йиғини раиси
6.
Қўчқоров Шер  Матёқубович  
-
55-Таган сайлов округидан сайланган депутат.   Янгиариқ тумани  11-сон ихтисослаштирилган мактаб-интернати директори


-




Халқ депутатлари Хоразм вилояти Кенгашига 

Ўзбекистон Экологик партиясидан
 сайланган депутатлар 

РЎЙХАТИ

Авазмурадов Умрбек  Алимович

-

4-Навбахор сайлов округидан сайланган депутат. “Ипотека- банк” акциядорлик тижорат ипотека банки Хоразм вилояти Тинчлик филиали бошқарувчиси


Камалов Рафик  Анварович

-

24-Кенагас сайлов округидан сайланган депутат.  Қўшкўпир тумани  50-сон мактаби директори

Сапаева Мухаббат Қаландаровна  

-

44-Сарапоён сайлов округидан сайланган депутат.     "Хонқа ҳаёти" газетаси мухаррири  





Маҳаллий бюджетни шакллантириш ва уни ижро этиш, иқтисодий ислоҳотларни амалга ошириш ҳамда тадбиркорликни ривожлантириш масалалари бўйича доимий комиссияси


Комиссия раиси

1

Бабажанов Эгамберган Исмаилович  

-

16-Амударё сайлов округидан сайланган депутат. “Ҳамкорбанк” Урганч халқаро бизнес маркази директори


Комиссия аъзолари 

2

Авазмурадов Умрбек Алимович

-

4-Навбахор сайлов округидан сайланган депутат. “Ипотека- банк” акциядорлик тижорат ипотека банки Хоразм вилояти Тинчлик филиали бошқарувчиси в.б

3

Шарипов Умарбек Қуронбаевич  

-

30-Шодлик сайлов округидан сайланган депутат. Урганч тумани "Тилло домор" хусусий корхонаси раҳбари

4

Қурбанов Жуманазар Омонович

-

10-Ўғизработ сайлов округидан сайланган депутат Хоразм вилояти Соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи ўринбосари 

5

Машарипов Жуманазар Куранбаевич  

-

51-Хитой сайлов округидан сайланган депутат. Нафақада 


6

Ниёзметов Алишер Раманбаевич

-

33-Олға сайлов округидан сайланган депутат. “Хоразм Барака Авто” МЧЖ директори

7

Мадрахимова Зухражон Худойбергановна  

-

54-Янгиариқ сайлов округидан сайланган депутат. Янгиариқ тумани 15-сон мактаб директори

8

Кенжаев Одилбек     Хасанович  

-

29-Чаккашоликор сайлов округидан сайланган депутат. Урганч тумани "Ганжа Хасанбой" хусусий фирмаси раҳбари

9

Машарипова Насиба     Атабоевна  

-

47-Томадургадик сайлов округидан сайланган депутат. Хонқа тумани "Азизбек Отабек стомасервис" хусусий корхонаси рахбари  



 



Қонунийликни таъминлаш ва коррупцияга қарши курашиш масалалари бўйича доимий комиссияси


                                                Комиссия раиси       

1

Абдиримов Санъат Атаназарович 

-

60-Бўзқалъа сайлов округидан сайланган депутат. Янгибозор тумани “Бўзқалъа-Янгибозор” машина трактор парки бошлиғи



Комиссия аъзолари 

2

Сафарбаев Шавкат Хасанбаевич  

-

48-Дўстлик сайлов округидан сайланган депутат Аграсаноат мажмуи ходимлари касаба уюшмаси Республика кенгашининг Хоразм вилояти бўйича масъул ташкилотчиси

3

Юсупов Рахимберган Қодирович

-

21-Ғозовот сайлов округидан сайланган депутат. Ўзбекистон Халқ демократик партияси Хоразм вилояти кенгаши раиси

4

Худайберганова Сайёра  Бекбаевна

-

23-Хадра сайлов округидан сайланган депутат. Қўшкўпир тумани ҳокими маслаҳатчиси, махалла ва оилани қўллаб-қувватлаш бошқармаси бошлиғининг биринчи-ўринбосари

5

Камалов Рафик Анварович

-

24-Кенагас сайлов округидан сайланган депутат. Қўшкўпир тумани 50-сон мактаби директори

6

Жуманиёзова Минура Исмоиловна

-

34-Навоий сайлов округидан сайланган депутат. Вақтинча ишсиз


7

Жуманиёзова Муборак Тохировна

-

5-Маърифатчи сайлов округидан сайланган депутат. Урганч шаҳар
 6-сон умумий ўрта таълим мактаби директори

8

Қурязов Улуғбек Махмуджонович  

-

46-Қорақош сайлов округидан сайланган депутат. Ўзбекистан “Адолат” СДП Хоразм вилояти кенгаши раиси ўринбосари 

9

Абдуллаев Бахром Исмоилович  

-

45-Қирқёп сайлов округидан сайланган депутат. Урганч давлат университети ректори



 

Ижтимоий-маданий соҳани ривожлантириш, оила, хотин-қизлар ва ёшлар масалалари бўйича доимий комиссияси


Комиссия раиси

1

Ниязметова Дилбар Ибрагимовна

-

15-Гурлан сайлов округидан сайланган депутат. Гурлан тумани 6-мактаб директори


Комиссия аъзолари 

2

Машарипов Мансурбек Маҳмудович  

-

8-Феруз сайлов округидан сайланган депутат. Ўзбекистон ёшлар ишлари агентлиги марказий аппарати “Беш ташаббус” лойихаларини мувофиқлаштириш бошқармаси бошлиғи

3

Жуманиязов Қудрат     Атабаевич

-

2-Ал-Беруний сайлов округидан сайланган депутат. Тошкент Тиббиёт Академияси Урганч филиали акушерлик ва гинекология кафедраси доценти

4

Курбанов Фарход Рахимович

-

3-Мунис Хоразмий сайлов округидан сайланган депутат. Вилоят стоматология поликлиникасининг бош шифокори

5

Ваисов Мураджан     Сапарбаевич

-

17-Вазир сайлов округидан сайланган депутат. Савдо-саноат палатаси вилоят бошқармаси бошлиғи

6

Садуллаева Фарохат  Аминовна

-

6-Жалолиддин Мангуберди сайлов округидан сайланган депутат.«Урганч миллий тикувчилик» оилавий корхонаси раҳбари

7

Курбанов Равшанбек Давлетович

-

39-Ўзбекистон сайлов округидан сайланган депутат. Республика ихтисослаштирилган кардиология маркази акциядорлик жамияти директори маслахатчиси

8

Раззоқова Нилуфар     Шакировна

-

11-Деҳқонбозор сайлов округидан сайланган депутат. Боғот туман 2- сон мактабгача таълим муассасаси мудираси

9

Курбанбаева Гулсара Ахмедовна  

-

26-Ғойбу сайлов округидан сайланган депутат. Хоразм вилояти ҳокимининг маслаҳатчиси, маҳалла ва оилани қўллаб қувватлаш бошқармаси бошлиғининг ўринбосари-хотин-қизлар жамоатчилик Кенгаши раиси вилоят ҳокимининг хотин-қизлар масалалари бўйича маслаҳатчиси


 


Нодавлат нотижорат ташкилотлари ва фуқаролик жамиятининг бошқа институтлари масалалари бўйича доимий комиссияси 


Комиссия раиси

1

Рахимова Гўзал Бектурдиевна

-

13-Боғот сайлов округидан сайланган депутат. Боғот тумани 7-сон мактаб директори


Комиссия аъзолари 

2


 Ўразметов Комил Юлдашевич

-

18-Намуна сайлов округидан сайланган депутат. Гурлан тумани маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш бўлими бошлиғининг кексалар ва фахрийларни қўллаб-қувватлаш, ёшларда ватанпарварлик руҳини мустаҳкамлаш бўйича бўлим бошлиғининг ўринбосари

3

Рўзметов Зокир Қувондиқович 

-

32-Карвак сайлов округидан сайланган депутат. Тупроққальа тумани хокимининг Ёшлар сиёсати ижтимоий ривожлантириш маънавий-маьрифий ишлари бўйича ўринбосари

4

Қўчқоров Шер Матёқубович  

-

55-Таган сайлов округидан сайланган депутат. Янгиариқ тумани 11-сон ихтисослаштирилган мактаб-интернати директори 

5

Абдуллаева Нигора Камиловна 

-

43-Хонқа сайлов округидан сайланган депутат. Хонқа тумани 1-сон касб-ҳунар мактаби директори ўринбосари

6

Сапаева Мухаббат Қаландаровна 

-

44-Сарапоён сайлов округидан сайланган депутат. "Хонқа ҳаёти" газетаси мухаррири

7

Раджабов Алтибай Бегжанович

-

20-Қўшкўпир сайлов округидан сайланган депутат. Халқ депутатлари Хоразм вилояти Кенгаши котибияти мудири

8

Абдуллаев Илёс Султанович 

-

50-Шовот сайлов округидан сайланган депутат. Урганч давлат университети туризм ва иқтисодиёт факультети декани

9

Абдикаримова Сайёра Сапаевна  

-

31-Боғдор сайлов округидан сайланган депутат. “Юксалиш” умуммиллий ҳаракати Хоразм вилояти бўлими раҳбари



 

Саноат, транспорт, қурилиш, коммунал масалалари ва аҳолига хизмат кўрсатиш бўйича доимий комиссияси


Комиссия раиси

1

Шержанов Раимбой     

-

59-Қаландардўрман сайлов округидан сайланган депутат. Агросаноат мажмуи ходимлари касаба уюшмаси Янгибозор тумани Кенгаши раиси  


Комиссия аъзолари 

2

Маткаримов Улуғбек Юлдашевич 

-

36-Обод сайлов округидан сайланган депутат. “UzAutoMotors” акциядорлик жамияти Хоразм филиали бошқарув директори

3

Рахимов Ўктам Давлатович 

-

40-Чинобод сайлов округидан сайланган депутат. «Хоразм гиламлари» масъулияти чекланган жамият бошқаруви раиси

4

Олламов Бахтиёр  Юлдашович     

-

52-Чиғатой сайлов округидан сайланган депутат. Нафақада

5

Рўзимов Ўктамбой Юсуббойевич  

-

53-Моноқ сайлов округидан сайланган депутат. “Шовот махсус жамоа қурилиш” маъсулияти чекланган жамияти раиси  

6

Давлетов Нураддин  Садуллаевич     

-

57-Остона сайлов округидан сайланган депутат. Янгиариқ тумани 31-сон мактаб директори

7

Мадримов Мадрахимбой Юсупович

-

1-Ал Хоразмий сайлов округидан сайланган депутат. Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш худудий бошқармаси бошлиғи ўринбосари

8

Худайназарова Разия Жуманиязовна

-

41-Нажмиддин Кубро сайлов округидан сайланган депутат. Хива Соёт қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи директори 


 


Аграр, сув хўжалиги масалалари ва экология 

бўйича доимий комиссияси


Комиссия раиси


1

Рахимов Музаффар Бахрамович

-

42-Журён сайлов округидан сайланган депутат. Хива тумани “Khiva Silk Fabriс” масъулияти чекланган жамияти раҳбари



Комиссия аъзолари 


2

Каримов Равшанбек Аллаярович  

-

38-Хива сайлов округидан сайланган депутат. Ўзбекистон қишлоқ хўжалиги илмий ишлаб чиқариш маркази агротехнологиялари илмий тадқиқот институти Хоразм илмий-тажриба станцияси директори

3

Матяқубов Бахтиёр Ибрахимович

-

12-Бешариқ сайлов округидан сайланган депутат. Боғот тумани     "Baxt harakat mevasi" масъулияти чекланган жамияти раҳбари  

4

Сапаров Бобожон Хайитбоевич

-

14-Найман сайлов округидан сайланган депутат. Боғот тумани Хўжалик қишлоғи “Тошкент” худуд раҳбари

5

Исмоилов Ғуломбек Ғофурович  

-

35-Пахтакор сайлов округидан сайланган депутат. Ҳазорасп тумани “Ғофур-Рухия” фермер хўжалиги бошлиғи

6

Бобожонов Баходир     Шерович  

-

37-Туямуйин сайлов округидан сайланган депутат. Ҳазорасп тумани “Тупроққалъа маскани” маҳалла фуқаролар йиғини раиси

7

Машарипов Озод     Исмаилович  

-

19-Гулистон сайлов округидан сайланган депутат. Гурлан тумани “Глобалтекс” МЧЖ кластери худуд рахбари



 


Регламент ва депутатлик одоби масалалари 

бўйича доимий комиссияси


Комиссия раиси

1

Рузметов Ражапбай Рахимович 

-

25-Бекобод сайлов округидан сайланган депутат. Ўзбекистон “Миллий тикланиш” демократик партияси Хоразм вилоят Кенгаши раиси



Комиссия аъзолари 


2

Раззаков Отабек     

-

56-Каттабоғ сайлов округидан сайланган депутат. Халқ депутатлари Янгиариқ тумани Кенгаши котибияти бош мутахассиси 

3

Ибадуллаева Гавҳаp Иноятовна  

-

58-Янгибозор сайлов округидан сайланган депутат. Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси Хоразм вилояти бўлими раҳбари

4


-

7-Тозабоғ сайлов округидан сайланган депутат. 

5

Тажиев Бахадир Садуллаевич 

-

49-Кат қалъа сайлов округидан сайланган депутат. Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлис Сенати Аграр, сув хўжалиги ва экология масалалари қўмитаси раиси

6

Кетибаева Зияда Жулдасбаевна 

-

28-Юқоридўрман сайлов округидан сайланган депутат. Урганч тумани 46-сон умумий ўрта таълим мактаби директори  

7

Ҳажиев Иноят Садуллаевич 

-

27-Юқорибоғ сайлов округидан сайланган депутат. Хоразм вилояти Соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи

8

Дурдиева Гавҳар Салаевна 

-

9-Гандимиён сайлов округидан сайланган депутат. Ўзбекистон Республикаси Фанлар академияси минтақавий бўлими - Хоразм Маъмун академияси “Жанубий оролбўйи меъморий ёдгорликларни сақлаш ва сақлаш ва таъмирлаш” лабораторияси мудири





Халқ депутатлари вилоят Кенгаши депутатлари

Р Ў Й Х А Т И 

т\р
Депутатнинг фамилияси, исми шарифи
Депутатнинг фотосурати
Эгаллаб турган лавозими
Партияси 
1.

Мадримов Мадрахимбой Юсупович

1970 йил

Қушқупир тумани


   


Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигининг Хоразм вилояти худудий бошқармаси бошлиғи ўринбосари



Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси
2.

Жуманиязов Қудрат Атабаевич
 
1973 йил,
 Қўшкўпир тумани


Хоразм вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси Оналик ва болаликни муҳофаза қилиш бўйича бошлиқ ўринбосари
 Урганч шаҳар


Ўзбекистон “Адолат” социал-демократик партияси аъзоси
3.

Курбанов Фарход

Рахимович

1963 йил,

Хонқа тумани


Хоразм вилояти болалар стоматология поликлиникаси бош шифокори



Ўзбекистон Халқ демократик партияси аъзоси
4.

Авазмурадов Умрбек Алимович,

1981 йил,

Хазорасп тумани


Акциядорлик тижорат “Ипотека банки” Хоразм вилояти Тинчлик филиали бошқарувчиси 

Урганч шаҳар


Ўзбекистон Экологик партияси аъзоси
5.

Жуманиёзова Муборак Тохировна,

1967 йил,

Шовот тумани


Урганч шаҳар 6-сон умумий ўрта таълим мактаби директори,

Урганч шаҳар


Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

6.

Садуллаева Фарохат Аминовна,

1960 йил,

Урганч шаҳар


Хоразм вилояти хотин-қизлар тадбиркорлик маркази раҳбари

Урганч шаҳар


Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

8.

Машарипов Мансурбек Маҳмудович

1983 йил,

Хива тумани


Ўзбекистон ёшлар ишлари агентлиги марказий аппарати “Беш ташаббус” лойихаларини мувофиқлаштириш бошқармаси бошлиғи 


Ўзбекистон Миллий тикланиш демократик партияси аъзоси
9.

Дурдиева Гавҳар Салаевна

1961 йил,

Хива тумани


Ўзбекистон Республикаси Фанлар академияси минтақавий бўлими - 
Хоразм Маъмун академияси “Жанубий оролбўйи меъморий ёдгорликларни сақлаш ва таъмирлаш” лабораторияси мудираси
 
Ўзбекистон Халқ демократик партияси аъзоси
10.

Қурбонов Жуманазар Омонович
 1987 йил,

Боот тумани


 Ўзбекистон Республикаси маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш вазирлиги кексалар ва фахрийлар билан ишлаш бошқармаси бош мутахассиси

Боғот тумани


Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

11.

Раззоқова Нилуфар Шакировна
 1978 йил,

Боғот тумани


Боғот туман 2- сон мактабгача таълим муассасаси мудираси

Боғот тумани


Ўзбекистон Халқ демократик партияси аъзоси

12.

Матяқубов Бахтиёр Ибрахимович
 1978 йил,

Боғот тумани


Боғот тумани 

"Baxt harakat mevasi" масъулияти чекланган жамияти раҳбари

Боғот тумани


Ўзбекистон “Адолат” социал-демократик партияси
13.

Рахимова Гўзал Бектурдиевна
 1976 йил,

Боғот тумани


Боғот тумани 7-сон мактаб директори 

Боғот тумани


Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

14.

Сапаров      Бобожон Хайитбоевич
 
1962 йил,

Боғот тумани


Боғот тумани “КОВОТЕХ” маъсулияти чекланган жамияти 
пахта тўқимачилик кластери ҳудуд агрономи

 Боғот тумани



Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

15.

Ниязметова Дилбар Ибрагимовна,
 
1953 йил,
 Хива тумани,


Гурлан тумани 6-айрим фанлар чуқур ўрганиладиган  ихтисослаштирилган мактаб директори
 Гурлан тумани


Ўзбекистон Халқ демократик партияси аъзоси

16.

Бабажанов Эгамберган Исмаилович

1967 йил,

Гурлан тумани


“Ҳамкорбанк” Урганч халқаро бизнес маркази директори,

Урганч шаҳри


Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

17.

Ваисов Мураджан Сапарбаевич
 1973 йил,
 Гурлан тумани


Савдо-саноат палатаси вилоят бошқармаси бошлиғи,
 Гурлан тумани


Ўзбекистон Халқ демократик партияси аъзоси

18.
Ўразметов Комил Юлдашевич

1955 йил,

Гурлан тумани


Гурлан тумани маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш бўлими бошлиғининг кексалар ва фахрийларни қўллаб-қувватлаш, ёшларда ватанпарварлик руҳини мустаҳкамлаш бўйича ўринбосари 

Гурлан тумани.

Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

19.

Машарипов Озод Исмаилович

1972 йил

Гурлан тумани,


Гурлан тумани “Баракатекс” маъсулияти чекланган жамияти ҳудуд агрономи

Гурлан тумани


Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

20.

Раджабов Алтибой Бегжанович

1952 йил,

Қўшкўпир тумани


Урганч шаҳар ҳокими ўринбосари-маҳалла ва оилани қўллаб-қуватлаш бўлими бошлиғи, 

Қўшкўпир тумани


Ўзбекистон Халқ демократик партияси аъзоси

21.

Юсупов Рахимберган Қодирович,

1960 йил,

Қўшкўпир тумани,


Ўзбекистон Халқ демократик партияси Хоразм вилояти кенгаши раиси 

Қўшкўпир тумани


Ўзбекистон Халқ демократик партияси аъзоси

22.

Эрманов Фарход Уразбоевич

1958 йил,

Қорақалпоғистон Республикаси,

Амударё тумани



Хоразм вилояти ҳокими, 

Урганч шаҳри


Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

23.

Худайберганова Сайёра Бекбаевна

1975 йил,

Қўшкўпир тумани

Қушкўпир тумани 2-сон мактаб директори, Қўшкўпир тумани


Ўзбекистон Миллий тикланиш демократик партияси аъзоси
24.

Камалов Рафик Анварович

1966 йил,

Қўшкўпир тумани


Қўшкўпир тумани  50-сон мактаби директори, 

Қўшкўпир тумани

Ўзбекистон Экологик партияси аъзоси
25.

Рузметов Ражапбай Рахимович

1960 йил,

Гурлан тумани

Ўзбекистон “Миллий тикланиш”демократик партияси Хоразм вилоят Кенгаши раиси,

Урганч тумани.


Ўзбекистон Миллий тикланиш демократик партияси аъзоси
26.

Курбанбаева Гулсара Ахмедовна

1967 йил,

Урганч шаҳри


Хоразм вилояти махалла ва оилани қўллаб-қувватлаш бошқармаси бошлиғининг биринчи ўринбосари, вилоят ҳокимининг хотин-қизлар масалалари бўйича маслаҳатчиси,

Урганч тумани


Ўзбекистон Миллий тикланиш демократик партияси аъзоси

27.

Ҳажиев Иноят Садуллаевич

1974 йил,

Урганч туман

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси фуқароларнинг
 соғлиғини сақлаш масалалари қўмитаси раиси,

Тошкент шаҳри


Ўзбекистон Миллий тикланиш демократик партияси аъзоси

28.

Кетибаева Зияда Жулдасбаевна

1970 йил,

Урганч тумани

Урганч тумани 46-сон умумий ўрта таълим мактаби директори

Урганч тумани

Ўзбекистон Халқ демократик партияси аъзоси

29.

Кенжаев Одилбек Хасанович

1961 йил,

Урганч тумани


Урганч тумани "Ганжа Хасанбой" хусусий фирмаси раҳбари,

Урганч тумани

Ўзбекистон Миллий тикланиш демократик партияси аъзоси

30.

Шарипов Умарбек Қуронбаевич

1971 йил,

Урганч шаҳри


Урганч тумани "Тилло домор" хусусий корхонаси раҳбари,

Урганч тумани

Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

31.

Абдикаримова Сайёра Сапаевна

1963 йил,

Урганч туман



“Юксалиш” умуммиллий ҳаракати Хоразм вилояти бўлими раҳбари,

Урганч шаҳр


Ўзбекистон Халқ демократик партияси аъзоси

32.

Рўзметов Зокир Қувондиқович 
 1990 йил,

Ҳазорасп тумани

Тупроққальа тумани хокимининг ёшлар сиёсати ижтимоий ривожлантириш  маънавий-маьрифий ишлари бўйича ўринбосари,

Ҳазорасп тумани

Ўзбекистон Халқ демократик партияси аъзоси

33.

Ниёзметов Алишер Раманбаевич
 1987 йил,

Ҳазорасп тумани

Ҳазорасп тумани “Brother’s Good Will” масъулияти чекланган жамияти директори,

Ҳазорасп тумани

Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

34.

Жуманиёзова Минура Исмоиловна
 1970 йил,

Ҳазорасп тумани


Ҳазорасп туманидаги 21-сон мактаби директори,

Ҳазорасп тумани


Ўзбекистон Миллий тикланиш демократик партияси аъзоси

35.

Исмоилов Ғуломбек Ғофурович

1971 йил,

Ҳазорасп тумани


Ҳазорасп тумани “Ғофур-Рухия” фермер хўжалиги бошлиғи,

Ҳазорасп тумани


Ўзбекистон Халқ демократик партияси аъзоси

36.

Маткаримов Улуғбек Юлдашевич

1963 йил,

Ҳазорасп тумани


“UzAutoMotors” акциядорлик жамияти Хоразм филиали бошқарув директори,

Ҳазорасп тумани

Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

37.

Бобожонов Баходир Шерович

1963 йил,

Ҳазорасп тумани

Тупроққалъа тумани маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш бўлими бошлиғининг кексалар ва фахрийларни қўллаб-қувватлаш, ёшларда ватанпарварлик руҳини мустаҳкамлаш бўйича етакчи мутахассиси ,

Ҳазорасп тумани

Ўзбекистон “Адолат” социал-демократик партияси аъзоси
38.

Каримов Равшанбек Аллаярович

1962 йил,

Хива тумани

Ўзбекистон қишлоқ хўжалиги илмий ишлаб чиқариш маркази пахта селекцияси уруғчилиги ва етиштириш агротехнологиялари илмий-тадқиқот институти Хоразм илмий-тажриба станцияси директори ,

Хива тумани

Ўзбекистон Халқ демократик партияси аъзоси

39.

Курбанов Равшанбек Давлетович
 
1947 йил,

Хива тумани

Республика ихтисослаштирилган кардиология маркази акциядорлик жамияти директори,

Тошкент шаҳар

Ўзбекистон Халқ демократик партияси аъзоси

40.

Рахимов Ўктам Давлатович

1979 йил,

Хива тумани


«Хоразм гиламлари» масъулияти чекланган жамият бошқарув раиси,

Хива тумани


Ўзбекистон Миллий тикланиш демократик партияси аъзоси

41.

Худайназарова Разия Жуманиязовна
 
1962 йил,

Хива шаҳри

Хива тумани касб-хунар мактаби директори

Хива тумани

Ўзбекистон Халқ демократик партияси аъзоси

42.

Рахимов Музаффар Бахрамович
 
1981 йил,

Хива тумани


Хива тумани “Khiva Silk Fabriс” масъулияти чекланган жамияти раҳбари,

Хива шаҳар


Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

43.

Абдуллаева Нигора Камиловна

1968 йил,

Хонқа тумани


Хонқа тумани 1-сон касб-ҳунар мактаби директори ўринбосари 

Хонқа тумани

Ўзбекистон Халқ демократик партияси аъзоси

44.

Сапаева Мухаббат Қаландаровна

1969 йил,

Хонқа тумани

"Хонқа ҳаёти" газетаси мухаррири

Хонқа тумани


Ўзбекистон Экологик партияси аъзоси
45.

Абдуллаев Бахром Исмоилович

1968 йил,

Хонқа тумани

Урганч давлат университети ректори,

Хонқа тумани


Ўзбекистон Миллий тикланиш демократик партияси аъзоси

46.

Қурязов Улуғбек Махмуджонович

1987 йил,

Хонқа тумани

Ўзбекистан “Адолат” СДП Хоразм вилояти кенгаши раиси ўринбосари

Хонқа тумани

Ўзбекистон “Адолат” социал-демократик партияси аъзоси
47.

Машарипова Насиба Атабоевна

1974 йил,

Хонқа тумани


Хонқа тумани "Азизбек Отабек стомасервис" хусусий корхонаси рахбари

Хонқа тумани

Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

48.

Сафарбаев Шавкат Хасанбаевич

1962 йил,

Шовот тумани

Агросаноат мажмуи ходимлари касаба уюшмаси Республика кенгашининг Хоразм вилояти бўйича масъул ташкилотчи,

Урганч шаҳри

Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

49.

Тажиев Бахадир Садуллаевич

1958 йил,

Шовот туман



Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлис Сенати Аграр, сув хўжалиги ва экология масалалари қўмитаси раисининг ўринбосари

Тошкент шаҳар


Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

50.

Абдуллаев      Илёс Султанович

1970 йил,

Шовот туман


Урганч давлат университети туризм ва иқтисодиёт факультети декани

Урганч шаҳар


Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

51.

Машарипов Жуманазар Куранбаевич

1960 йил,

Шовот туман


Шовот тумани “TEXTILE FINANCE KHOREZM” масъулияти

чекланган жамияти худуд раҳбари,

Шовот туман

Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

52.

Олламов Бахтиёр Юлдашович

1957 йил,

Шовот туман


Шовот тумани 8-сон умумий ўрта таълим мактаби директори,

Шовот туман


Ўзбекистон Миллий тикланиш демократик партияси аъзоси

53.

Рўзимов Ўктамбой Юсуббойевич

1958 йил,

Шовот туман,


Шовот тумани 289-сон хўжаликлараро кўчма механизациялашган колонна масъулияти чекланган жамияти раиси

Шовот тумани


Ўзбекистон Миллий тикланиш демократик партияси аъзоси

54.

Мадрахимова Зухражон Худойбергановна

1960 йил,

Янгиариқ туман



Янгиариқ тумани 15-сон мактаб директори

Янгиарик тумани


Ўзбекистон Халқ демократик партияси аъзоси
55.

Қўчқоров Шер Матёқубович

1958 йил,

Янгиариқ тумани

Янгиариқ тумани

11-сон ихтисослаштирилган мактаб-интернати директори

Янгиарик тумани

Ўзбекистон “Адолат” социал-демократик партияси аъзоси
56.

Раззаков Отабек

1963 йил,

Янгиариқ тумани

Ўз. ЛиДеП

Янгиариқ туман Кенгаши раисининг биринчи ўринбосари

Янгиариқ тумани


Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

57.

Давлетов  Нураддин      

Садуллаевич

1965 йил,

Янгиариқ тумани


Янгиариқ тумани 31-сон мактаб директори

Янгиариқ тумани,

Ўзбекистон Миллий тикланиш демократик партияси аъзоси

58.

Ибадуллаева Гавҳаp Иноятовна

1961 йил,

Туpкманистон Республикаси,

Тошҳовуз шаҳpи



Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси Хоразм вилояти бўлими раҳбари,

Янгибозор тумани


Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати- Ўзбекистон Либерал-демократик партияси аъзоси

59.

Шержанов Раимбой

1951 йил,

Гурлан тумани



Агросаноат мажмуи ходимлари касаба уюшмаси Янгибозор тумани Кенгаши раиси

Янгибозор тумани


Ўзбекистон Халқ демократик партияси аъзоси
60.

Абдиримов Санъат Атаназарович,

1983 йил,

Янгибозор тумани


Янгибозор тумани “Бўзқалъа-Янгибозор” машина трактор парки бошлиғи,

Янгибозор тумани


Ўзбекистон Халқ демократик партияси аъзоси


Ушбу саҳифадаги маълумотлар сайт маъмурияти томонидан янгиланмоқда, илтимос кейинроқ қайта ташриф буюринг!
Тадбирлар / Статистик ва таҳлилий ахборотлар / Комплекслар / Иқтисодиёт ва тадбиркорлик масалалари бўйича / Саноатни ривожлантириш, капитал қурилиш масалалари / Инвестициялар ривожлантириш масалалари бўйича / Қишлоқ ва сув хўжалик масалалари бўйича / Туризмни ривожлантириш масалалари бўйича / Ёшлар сиёсати, маърифий ишлар бўйича / Жамоат ва диний ташкилотлар билан алоқалар бўйича / Хотин қизлар қўмитаси / Бўш турган бинолар / Ҳудудий бўлинмалар / Боғот тумани / Вилоят ташкилотлари / Ўзбекистон Республикаси / Ижтимоий дастурлар / Вилоят ҳокимлиги / Ўз кучини йўқотган қонун ҳужжатлари / Маҳаллий давлат ҳокимияти тўғрисида қонун / Вилояти ҳокимлигининг регламенти / Ҳамкорлик алоқалари маҳаллий ва халқаро битимлар / Ишлаб чиқилган чора тадбирлар / Аналитик хисобот ва таҳлиллар / Ҳудудий ҳокимликлар / Мухбирларни аккредитация қилиш тартиби / Вилоят ҳокимлигида махфий ахборотлар рўйхати / Очиқ ҳайъат мажлисларида ҳозир бўлиши тартиби / Очиқ ҳайъат мажлислари ўтказиш режалари / Ҳокимликнинг фаолияти тўғрисидаги ахборотни олиш / Веб-сайтига жойлаштириладиган ахборотлар рўйхати / Депутатлар фаолияти / Электрон ҳукумат / Туризм